Remembrance
Timeline. Totalitarianism in Latvia
 
Page content in Latvian language

Par laika līnijas izveidi

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 12.m klases skolēnu izveidotajā digitālajā mācību programmā “Laika līnija” pieejami daudzveidīgi materiāli par Latvijas vēsturi laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām.

Šī programma ieteicama pamatskolas un vidusskolas izglītības iestāžu skolēniem, kuri apgūst Latvijas vēsturi, jo autori koncentrējas uz svarīgākās informācijas paušanu, neizplūstot garos aprakstos un papildinot tekstus ar fotogrāfijām un video.

Iesakām uz ikvienu vēstures notikumu paskatīties caur mūsdienu prizmu, jo tieši pagātne var sniegt gudrību nepieļaut kļūdas, kā arī palīdzēt izprast procesus sabiedrībā un politikā.

Lietošana

Sistēmas prasības:

Brīvpiekļuves atmiņa(RAM) – 2GB,
Operētāj sistēma(OS): Windows 7++ ar jaunāko Microsoft “.NET” Framework.

Kā lietot:

1. solis

Averot programmu pieejamas 2 valodas opcijas –  latviešu valoda un angļu valoda.

2. solis

Kad lietotājs ir izvēlējies valodu, uz ekrāna parādās laika līnija ar 5 laika posmiem. Šie 5 posmi ir dažādās krāsās, kur katrai no tām ir sava nozīme. Zaļā krāsa apzīmē brīvvalsts posmu, sarkanā krāsa – padomju okupāciju,  brūnā – vācu okupāciju.

3. solis

Uzklikšķinot uz jebkura no laika posmiem, parādās paplašināta laika līnija. Uzbraucot uz datuma ar kursoru parādās īss apraksts par konkrēto datumu. Tagad šie datumi atkal ir sadalīti krāsās. Ir tumši pelēki datumi un gaiši pelēki datumi. Uzklikšķinot uz tumši pelēko datumu iespējams apskatīt padziļinātu informāciju. Gaiši pelēkajiem datumiem nav pieejama papildus informācija.

4. solis

Atverot video, apakšā atrodas trīs pogas : nr1.- atskaņot, nr2. – apturēt un un nr3. – beigt video.